y

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                    

NASI NIEMIECCY PRZYJACIELE

             Po wielu staraniach udało się Szkole Podstawowej w Bąkowicach nawiązać współpracę ze Szkołą Podstawową z Nadrenii Palatynatu.

Uczniowie klas IV i V otrzymali kartki ze świątecznymi i noworocznymi życzeniami. Przy otwieraniu kopert było wiele radości i niepokoju. Zastanawialiśmy się, czy poradzimy sobie z tłumaczeniem, czy będziemy zadowoleni?! Życzenia spełniły nasze oczekiwania. Okazało się, że treść życzeń jest zrozumiała, a kartki są piękne i kolorowe.

 

Postanowiliśmy się zrewanżować naszym niemieckim kolegom tym samym. Przy wykorzystaniu programów komputerowych zaprojektowaliśmy indywidualne kartki bożonarodzeniowe. Ułożyliśmy również życzenia, oczywiście w języku niemieckim!  Mimo, że forma listu i kartki w dobie Internetu i telefonów komórkowych wydaje się przeżytkiem, to otrzymanie jej sprawia nadal wiele radości i przyjemności. Uczniowie potrafią wiele minut przyglądać się swojej poczcie i wyszukiwać w niej ciekawe elementy.

Kolejne listy już w drodze, liczymy na jak najwięcej!

 

Manuela Walczok

 

wstecz